המדע מאחורי אנבלה- סודות הפרולקטין והאוקסיטוצין

המדע מאחורי אנבלה- סודות הפרולקטין והאוקסיטוצין

המדע מאחורי אנבלה- סודות הפרולקטין והאוקסיטוצין

 

ההורמונים פרולקטין ואוקסיטוצין הם שני ההורמונים האחראים על ייצור ושחרור חלב. הורמונים אלה מיוצרים באופן טבעי במוח, וכאשר הם משתחררים הם מסמנים לגוף לייצר עוד חלב ולשחרר אותו מתוך השד אל הפה של התינוק. אז אם הגוף שלנו יודע לייצר את ההורמונים האלו באופן טבעי, למה צריך לעודד ייצור נוסף שלהם?

פרולקטין

רמות ההורמון פרולקטין, אשר אחראי על ייצור החלב, עולות במהלך ההריון בצורה משמעותית ומגיעות לרמות שיא אחרי הלידה. לאורך תקופת ההנקה רמות הפרולקטין יורדות באופן טבעי, אך בכל הנקה או שאיבה יש פרץ של שחרור פרולקטין. הדרך הטובה ביותר להבטיח רמות תקינות וטובות של פרולקטין היא להניק או לשאוב לעיתים תכופות ככל הניתן. גירוי הפטמה וההילה מעודד את הפרשת ההורמון ועוזר להעביר את המסר למוח על כך שצריך לייצר עוד חלב. 

אוקסיטוצין

הורמון האוקסיטוצין, הידוע גם בשם "הורמון האהבה" משחק תפקיד חשוב מאוד בחיינו. האוקסיטוצין לוקח חלק ומשפיע על תחושת האהבה והקרבה שאנחנו חווים לאנשים אהובים, למשל בין בני משפחה. הקשר המיוחד שיש בין אמא לתינוק שלה מושפע ישירות מהפרשת אוקסיטוצין. ההורמון מופרש גם בזמן אורגזמה, להבדיל, הוא מכווץ את הרחם ומייצר את צירי הלידה ואחראי גם לשחרור החלב מהשד בזמן ההנקה. תנועת היניקה של התינוק גורמת לשחרור הורמון האוקסיטוצין, שמכווץ את התאים בהם מיוצר החלב וכך החלב משתחרר וזורם לפה התינוק. נשים רבות מעידות שתחושת ההנקה של התינוק נעימה להן ומעוררת רגשות עזים של אהבה לתינוק שלהן.
פעולתם של הפרולקטין והאוקסיטוצין במנגנון הטבעי של ייצור החלב, מסבירה את העקרון  שככל שהתינוק יונק יותר, כך נוצר משתחרר יותר חלב מהשד.

הסוד הוא הלשון של התינוק.

עד היום, משאבות החלב התבססו על הגברת עצמת הוואקום על מנת "למשוך" את החלב החוצה מתוך השד. כדי לעודד את תהליך ייצור החלב ושחרורו מתוך השד, לא מספיק להסתמך רק על שאיבה "חזקה" או על קצב השאיבה. על מנת לתקשר בצורה טבעית עם הגוף ולעודד אותו לייצר חלב, יש צורך במנגנון שמחקה את פעולת היניקה של התינוק, ובפרט את פעולת הלשון של התינוק. בצורה כזו ניתן לגרות ולהגביר את ייצור ההורמונים פרולקטין ואוקסיטוצין בזמן השאיבה, וכך לסייע לאם לשחרר חלב בשאיבה בקלות ולייצר עוד חלב.

זו הסיבה שהומצאה משאבת החלב של אנבלה. במקום להגביר עוד ועוד את הוואקום, משאבת החלב אנבלה עובדת עם המנגנונים הטבעיים בגוף שלנו על מנת לשחרר ולייצר עוד חלב. למרות שאין משאבה בעולם שתחליף תינוק, אנחנו יודעים שככל שתנועת הלשון וקצב היניקה יותר דומים לתינוק שלך, כך הגוף שלך יגביר את שחרור ההורמונים פרולקטין ואוקסיטוצין גם בשאיבה ואת תוכלי לייצר ולשחרר את החלב שלך בצורה טבעית ונעימה יותר.

המדע מאחורי אנבלה- סודות הפרולקטין והאוקסיטוצין

הגיע הזמן למשאבה כמו אנבלה, הגיע הזמן שתהיה לך משאבה שעובדת יחד עם הטבע ולא נלחמת נגדו. נסי את אנבלה ותרגישי את ההבדל בעצמך.

 

השאירי תגובה

התגובות עוברות לאישור אנבלה לפני פרסום בבלוג.

});